OK Plast s Michalom Okruhlicom ukončili sezónu na Slovakia Ringu

Na rovnakom mieste na akom mal Michal Okruhlica svoju pretekársku premiéru, ju v tohtoročnej sezóne aj ukončil. Ak hádate, že to bolo na Slovakia Ringu, uhádli ste.

Michal Okruhlica sa spoločne so Škodou Fabia zaradil v tohtoročnej sezóne medzi slovenských kopcových jazdcov. Premiéru si užil na okruhu Slovakia Ring, v rámci podujatia Hill Climb Race. Rovnako ako sa páchateľ vracia na miesto činu, tak sa aj Michal vrátil na Slovakia Ring v rámci záverečného podujatia sezóny, 14. AUTO SHOW 2023.

V prípade Auto Show si však nesadol za volant pretekárskeho vozidla, ale na sedačku pre spolujazdca v rámci disciplíny rally. Tak ako v mesiaci apríl, keď si prvýkrát vyskúšal aké je to sedieť na štarte prvých pretekov, tak aj teraz to bola Michalova premiéra v rally disciplíne. Jazdec, ktorému čítal vo vozidle Volkswagen Polo noty bol Slavomír Dorník a spoločne im to išlo veľmi dobre. Teda okrem poslednej rýchlostnej skúšky, kde sa už na štarte roztrhli skrutky držiace obal kľukového hriadeľa.

„Bolo to parádne zvezenie a splnenie si ďalšieho z detských snov. Bola to výborná skúsenosť do budúcnosti. Musím povedať, že organizácia 14. AUTO SHOW 2023 bola na veľmi vysokej úrovni, trate perfektné, aj technické aj rýchle, ale hlavne veľmi bezpečné. So Slávkom sme si všetky jazdy poriadne užívali, škoda iba tej poruchy. Figurovali sme po štvrtej rýchlostnej skúške na treťom mieste v triede 5 a mohli sme si odviezť domov aj poháre. Žiaľ, to sa nestalo, ale aj takúto príchuť má niekedy motoristický šport. Napriek odstúpeniu sme spokojní,“ povedal Michal Okruhlica po podujatí.

Pre trnavský OK Plast bolo podujatia 14. AUTO SHOW 2023 posledným v tohtoročnej debutovej sezóne. Teraz prichádza čas na jej bilancovanie, ale aj na prípravu techniky pre budúcoročnú sezónu, ktorá na seba nenechá dlho čakať. S akým prekvapením do nej Michal Okruhlica vstúpi, tak toto vám prezradíme až dozreje čas.